Ministerstwo Sportu i Turystyki Medale kajakarek – podsumowanie występu reprezentacji Polski na I Igrzyskach Europejskich w Baku. - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Medale kajakarek – podsumowanie występu reprezentacji Polski na I Igrzyskach Europejskich w Baku.

W piątek 17 lipca Minister Sportu i Turystyki Adam Korol spotkał się z reprezentantkami Polski oraz członkami Polskiego Związku Kajakowego. Na I Igrzyskach Europejskich Baku 2015 Biało-czerwone zdobyły 3 medale – 1 złoty i 2 brązowe.

Najlepiej spisała się Marta Walczykiewicz, która była najlepsza w kajaku jedynce na dystansie 200 m. Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Ewelina Wojnarowska zdobyły brązowy medal w kajaku czwórce na dystansie 500 m. Ewelina Wojnarowska dodatkowo stanęła na najniższym stopniu podium w kajaku jedynce na dystansie 500 m.

I Igrzyska Europejskie w Baku stanowiły zamknięcie pierwszego okresu przygotowań do najważniejszej imprezy 2015 roku jaką będą Mistrzostwa Świata w Mediolanie (19.07-23.07). Decydować będą one o kwalifikacji polskich osad do udziału w regatach podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. 

do góry