Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Adam Korol otworzył halę tenisową w Bydgoszczy - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Minister Adam Korol otworzył halę tenisową w Bydgoszczy

W sobotę 25 lipca w Bydgoszczy Minister Sportu i Turystyki Adam Korol podpisał "Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju infrastruktury tenisowej" z przedstawicielami Polskiego Związku Tenisowego na nowo otwartej hali tenisowej na terenie Stadionu Zawiszy.

Celem Porozumienia jest koordynacja oraz zwiększenie działań dążących do poprawy infrastruktury tenisowej w Polsce. Ze swojej strony ministerstwo deklaruje uwzględnianie hal i kortów tenisowych w  swoich programach oraz tworzenie programów dedykowanych poprawie stanu infrastruktury tenisowej. Polski Związek Tenisowy zobowiązał się do pomocy zarówno pod względem merytorycznym (uwagi dotyczące wymogów techniczno-funkcjonalnych, diagnoza stanu infrastruktury tenisowej), jak i przy upowszechnianiu informacji o programach ministerstwa.

Hala tenisowa, na której odbyło się podpisanie Porozumienia została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z I edycji Programu budowy hal tenisowych. Całkowita wartość zadania wyniosła niecałe 4,5 mln zł., natomiast dofinansowanie prawie 1,5 mln zł.

do góry