Ministerstwo Sportu i Turystyki Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki - Sprostowania i wyjaśnienia -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sprostowania i wyjaśnienia

Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki

W związku z artykułem Marka Henzlera "Ministerstwo Sportu kupiło bilety na koncert Madonny", który ukazał się w tygodniku „Polityka” w dniu 10 lipca br., Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje, że nie jest prawdą, iż resort zakupił 4037 biletów na koncert Madonny. MSiT nigdy nie był ani nie miał być stroną umów związanych z organizacją koncertu Madonny.

Za warunki i treść zawartych umów z Live Nation Sp. z o.o. była odpowiedzialna spółka Narodowe Centrum Sportu, która prowadziła negocjacje z organizatorem koncertu. Spółka Narodowe Centrum Sportu była bowiem podmiotem, który zarządzał Stadionem Narodowym.

W związku z organizacją koncertu Madonny Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. miało wynająć loże i miejsca biznesowe. W tym celu spółka zakupiła bilety, które miały być elementem oferty skierowanej przez Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. do potencjalnych najemców.

Biletami dysponowało w całości Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. jako zarządca stadionu i podmiot odpowiedzialny za realizację zawartych umów. Zakupione przez spółkę bilety wraz z pakietami typu VIP miały być jednym ze źródeł dochodu z tej imprezy.

Nieudolność ówczesnego Zarządu Spółki Narodowe Centrum Sportu, związana z zarządzeniem Stadionem Narodowym była podstawą decyzji o zmianie operatora i zwolnieniu zarządu Spółki NCS.

Informacje te i odpowiedzi na pytania zostały przesłane do redaktora Marka Henzlera dnia 9 lipca br. W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule, resort zwróci się do redaktora naczelnego tygodnika „Polityka” o sprostowanie tych informacji.

do góry