Ministerstwo Sportu i Turystyki Czas na aktywność, czas na Europejski Tydzień Sportu! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Czas na aktywność, czas na Europejski Tydzień Sportu!

Trzecia edycja Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce już 23-30 września 2017 r.

Czas na aktywość, czas na BeActive!

Europejski Tydzień Sportu pod hasłem „#BeActive” jest promocją sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Jego trzecia edycja odbędzie się w dniach 23-30 września 2017 roku. Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turtystyki.

Inicjatywa #BeActive została powołana z myślą o wszystkich – bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Liczy się zapał i dobra zabawa! Europejski Tydzień Sportu ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności każdego dnia. Aby promować ideę #BeActive w swojej gminie, powiecie, województwie zachęcamy do zorganizowania wydarzeń sportowych w dniach 23-30 września 2017 roku i rejestracji ich na stronie www.etspolska.pl. Rejestracja zostanie otwarta 17 lipca br. o godzinie 12.00.

Ważną rolę w propagowaniu idei #BeActive odgrywają również ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu. Ich zadaniem jest zwiększenie widoczności Tygodnia poprzez promowanie aktywności fizycznej i uprawiania sportu w różnych grupach społecznych po to, aby zainspirować jak najwięcej odbiorców. Dla nich sport jest czynnikiem, który ukształtował ich charakter i sposób myślenia. Dziś chcą dzielić się swoją pasją i historią swojego sukcesu. Należą do nich: Marcin Gortat, Justyna Kozdryk, Maciej Lepiato, Oktawia Nowacka, Marta Domachowska, Artur Siódmiak, Zbigniew Bródka, Zofia Klepacka, Maria Andrejczyk i Monika Pyrek. 

Przypominamy również podsumowanie ETS 2016

W dniach 10-17 września 2016 roku odbył się Europejski Tydzień Sportu, w którym Polska – jako członek UE – po raz kolejny wzięła udział. Wydarzenia organizowane w naszym kraju cieszyły się dużym zainteresowaniem – zorganizowano 877 imprez sportowych, w których wzięło udział 147 261 uczestników. Podczas tego wyjątkowego tygodnia odbyły się liczne: turnieje piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie i tenisowe, rajdy rowerowe, zajęcia z tańca, zumba, igrzyska rodzinne, zawody lekkoatletyczne. Organizacją wydarzeń zajęło się ponad 700 podmiotów ze wszystkich 16 województw. 

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka tak skomentował liczny udział Polaków w zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu: - Cieszą mnie te liczby, bo potwierdzają one, że Polacy kochają sport. Wydarzenia w ramach ETS były niezwykle różnorodne i każdy mógł znaleźć interesującą dla siebie ofertę. Cieszę się, że tak wiele osób zaangażowało się w ten projekt. 

Zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest zachęcenie wszystkich do całorocznej aktywności fizycznej i inspirowanie do szerzenia idei #BeActive wokół.

 

do góry