Ministerstwo Sportu i Turystyki Vladimir Grbić z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Vladimir Grbić z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Wiceminister Jan Widera spotkał się z Panem Vladimirem Grbiciem, mistrzem olimpijskim z Sydney

Pan Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki gościł w siedzibie resortu Pana Vladimira Grbicia, znakomitego siatkarza, mistrza olimpijskiego z Sydney, mistrza Europy z 2001 roku, a obecnie wiceprezesa Serbskiego Związku Piłki Siatkowej i członka komisji FIVB do rozwoju światowej siatkówki. W spotkaniu udział wzięli również: Pan Poseł Grzegorz Matusiak, Pan Arkadiusz Jaskowski, Prezes Zarządu Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki, a także Pan Jacek Weigl, Prezes Fundacji Edukacja z Wartościami. Spotkanie miało na celu przedstawienie i omówienie założeń programu ,,Graj o zdrowie”, skupiającego się wokół działań dotyczących profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałaniu otyłości.

Główne cele programu to: zapobieganie nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie aktywności fizycznej, dbałość o zdrowie i kondycję psychofizyczną, wygaszanie nieprawidłowych nawyków, wpajanie podstawowych wartości życiowych, takich jak odpowiedzialność, sumienność, dyscyplina, a także kształtowanie poczucia wspólnoty, szacunku i tolerancji.

Minister Widera podkreślił, że tematyka ta, jak również sport dzieci i młodzieży stanowią priorytet w działalności Ministerstwa, które realizuje ogólnopolskie i systemowe programy aktywizacyjne. Należą do nich: Program Szkolny Klub Sportowy (SKS) iRządowy Program "KLUB".

Minister Widera wyraził gotowość do współpracy w temacie aktywizacji sportowej młodych pokoleń, walki z otyłością i wspierania profilaktyki zdrowotnej, a także podkreślił, że sport w skojarzeniach młodych ludzi powinien wiązać się nie tylko z ogromnym wysiłkiem fizycznym i ciężką praca, ale także z zabawą, nauką i rozwojem.

Na koniec spotkania obie strony zadeklarowały chęć stworzenia okazji do wymiany doświadczeń w najbliższej przyszłości .

  • Vladimir Grbić z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki
  • Vladimir Grbić z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki
  • Vladimir Grbić z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki
do góry