Ministerstwo Sportu i Turystyki Wiceminister Jarosław Stawiarski i Ambasador Chin Liu Guangyuan o rozwoju współpracy Polski i Chin - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wiceminister Jarosław Stawiarski i Ambasador Chin Liu Guangyuan o rozwoju współpracy Polski i Chin

Rośnie liczba przyjazdów turystów z Chińskiej Republiki Ludowej

W środę 11 lipca 2018 r. Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu MSiT spotkał się z Ambasadorem Chin Panem Liu Guangyuan. Głównym tematem rozmowy była współpraca Polski i Chin w obszarze turystyki. W ciągu ostatnich kilku lat Chiny stały się jednym z najważniejszych rynków turystycznych na świecie zarówno w zakresie turystyki krajowej, jak i turystyki wyjazdowej.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o systematycznie zwiększającej się liczbie przyjazdów chińskich turystów do Polski. Szacuje się, że w roku ubiegłym wyniosła ona blisko 142 tys. Wiceminister zaznaczył, że Chiny znalazły się  na drugim miejscu (po Niemczech) na liście krajów o największym znaczeniu dla turystyki przyjazdowej do Polski.

Tematem rozmów była również kwestia współpracy w obszarze sportu. Ambasador Liu Guangyuan zadeklarował chęć zintensyfikowania działań w tym obszarze, polegających m.in. na wymianie dobrych praktyk w zakresie szkolenia trenerów tenisa stołowego.

do góry