Ministerstwo Sportu i Turystyki Ambasador Kazachstanu z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ambasador Kazachstanu z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

21.01.2019

W spotkaniu uczestniczył Minister Witold Bańka

Minister Witold Bańka spotkał się 21 stycznia br. z Ambasadorem Kazachstanu Margulanem Baimukhanem. Tematem rozmów były możliwości zintensyfikowania współpracy pomiędzy Polską i Kazachstanem w obszarze sportu, a także turystyki.

Pan Ambasador podkreślił, że współpraca naszych krajów w obszarze sportu układa się bardzo dobrze, nie tylko pomiędzy poszczególnymi klubami czy związkami sportowymi, ale przede wszystkim  między komitetami olimpijskimi i paraolimpijskimi obu krajów. Obecnie jest finalizowana umowa międzyresortowa w obszarze sportu między Polską a Kazachstanem.

Pan Ambasador dodał, że współpraca między polskimi i kazachskimi podmiotami turystycznymi jest owocna. Wyraził również zdanie, że jego kraj powinien wziąć przykład z Polski, aby turystyka przyjazdowa do Kazachstanu była tak imponująca, jak ta w Polsce.

Tematem spotkania była również kwestia organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej w Katowicach w listopadzie 2019 r. Minister wyraził nadzieję, że na wydarzenie to przyjedzie również kazachstańska delegacja.

do góry