Ministerstwo Sportu i Turystyki Stworzenie Funduszu Solidarnościowego, zwiększenie zaangażowania zawodników, większa liczba laboratoriów – to główne punkty programu ministra Bańki - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Stworzenie Funduszu Solidarnościowego, zwiększenie zaangażowania zawodników, większa liczba laboratoriów – to główne punkty programu ministra Bańki

31.01.2019

Witold Bańka z poparciem Europy na szefa WADA

31 stycznia 2019 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbył się briefing prasowy z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wzięli także: Sekretarz Stanu Anna Krupka, Podsekretarz Stanu Jan Widera oraz Dyrektor Generalny MSiT Dariusz Rogowski.

Stworzenie Funduszu Solidarności Antydopingowej, zwiększenie zaangażowania zawodników w walkę z dopingiem, zmiana podejścia do kwestii laboratoriów antydopingowych – to główne punkty programu kandydatury ministra Bańki na szefa WADA.

Wczoraj, w Strasburgu podczas 45. nadzwyczajnego posiedzenia Europejskiego Komitetu Ad Hoc ds. WADA (CAHAMA) państwa członkowskie Rady Europy wybrały swojego kandydata na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Minister Witold Bańka, zdobywając 28 głosów, zwyciężył już w pierwszej turze.

- To ogromny zaszczyt i wielkie wyzwanie. Od jutra podejmiemy wiele działań, żeby ten silny mandat państw europejskich przekuć w ostateczny sukces – powiedział Witold Bańka.

Wybór oficjalnego kandydata na szefa WADA nastąpi w maju br. w Montrealu. Wówczas rządy wszystkich kontynentów wskażą jedną osobę, która zostanie przedstawiona do zatwierdzenia przez Zarząd WADA. Odbędzie się to podczas Światowej Konferencji Antydopingowej w listopadzie 2019 roku w Katowicach. Następca przejmie stery w organizacji od 1 stycznia 2020 roku.

do góry