Ministerstwo Sportu i Turystyki Ambasador Nowej Zelandii z wizytą w MSiT - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ambasador Nowej Zelandii z wizytą w MSiT

27.02.2019

W spotkaniu uczestniczył minister Witold Bańka

27 lutego 2019 r. Minister Witold Bańka spotkał się z Panią Mary Thurston, Ambasador Nowej Zelandii w Polsce. Była to pierwsza wizyta Pani Ambasador w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Na początku spotkania Minister Bańka pogratulował Pani Ambasador sukcesów, jakie odniosła w tym sezonie narodowa drużyna Nowej Zelandii  w rugby ,,All Blacks”, a także objęcia roli organizatora Pucharu Świata w Rugby Kobiet w 2021 roku. Ambasador Thurston podkreśliła, że sport jest fundamentalnym elementem kultury Nowozelandczyków. Polityka sportowa Nowej Zelandii jest zbieżna z priorytetami Rządu RP, obydwa kraje stawiają nacisk na  transparentność, uczciwość i dobre zarządzanie.

Ambasador Thurston wspomniała o dużych imprezach sportowych, jakie odbędą się w tym roku w Polsce w kontekście startów zawodników z Nowej Zelandii, co  może być dobrym pretekstem do zacieśniania relacji dwustronnych w obszarze sportu.

Minister Bańka przekazał informacje na temat swojej kandydatury na Przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej i przedstawił Pani Ambasador swój program. Postulaty Ministra Bańki zostały bardzo pozytywnie odebrane przez Ambasador Nowej Zelandii.

Podczas spotkania ważnym tematem była również kwestia turystyki w naszych krajach. Pani Ambasador scharakteryzowała krótko preferencje nowozelandzkich turystów, a także wspomniała o wpływie jaki turystyka wywiera na rozwój obszarów unikalnych pod względem przyrodniczym i społecznym, a także o wyzwaniach stojących przed administracją turystyczną. Minister Bańka poinformował o rosnącym znaczeniu turystyki dla polskiej gospodarki.

Spotkanie zakończyło się obustronnym wyrażeniem woli i nadziei na dalszą owocną współpracę w przyszłości.

do góry