Ministerstwo Sportu i Turystyki Zakończyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB 2019 w Berlinie - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB 2019 w Berlinie

11.03.2019

Polskie Stoisko Narodowe odwiedziła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka

W dniach 5-7 marca 2019 r. pani Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB 2019 w Berlinie. Polską ofertę turystyczną w ramach stoiska narodowego zaprezentowało prawie 80 wystawców i podwystawców. Tematami przewodnimi promocji Polski w tym roku była turystyka miejska i aktywna, a także kulinarna. Wiceminister Anna Krupka wysoko oceniła przygotowanie polskich firm, szeroki wachlarz produktów oraz oferowanych marek turystycznych.

Podczas tegorocznych targów Polska Organizacja Turystyczna przygotowała nowe stoisko narodowe, w którego inauguracji uczestniła pani wiceminister. Na łącznej powierzchni 752 metrów kwadratowych prezentowali się polscy wystawcy, w tym podmioty regionalne (ROT, LOT) oraz branżowe. W ramach Polskiego Stoiska Narodowego, po raz drugi na targach ITB w Berlinie, zorganizowane zostało także stoisko promujące polską turystykę prozdrowotną.

Podczas trwania targów wiceminister Krupka miała okazję uczestniczyć w kilku branżowych spotkaniach - m.in. z p. Ohn Maungiem, Ministrem Turystyki Mjanmy, z p. Michaelem de Blustem, Sekretarzem Generalnym ECTAA (Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży) p. Januszem Styczkiem, Radcą-Ministrem w Ambasadzie RP w Berlinie oraz z przedstawicielami sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB organizowane w Berlinie są największą, najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezą turystyczną na świecie. Adresowane są do specjalistów i praktyków z szeroko rozumianej branży turystycznej, ale gromadzą również przedstawicieli rządów, samorządów, członków korpusu dyplomatycznego, polityków i przedstawicieli biznesu. Polska bierze udział w targach nieprzerwanie od lat 70-tych XX wieku.

Targi ITB 2019 w Berlinie po raz kolejny udowodniły, iż są największą platformą spotkań i wymiany doświadczeń przedstawicieli branży turystycznej z całego świata, doskonałą okazją do promocji Polski i sprzedaży produktów turystycznych.

 

Fot. Polska Organizacja Turystyczna

do góry