Ministerstwo Sportu i Turystyki Sympozjum Antydopingowe Światowej Agencji Antydopingowej - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Sympozjum Antydopingowe Światowej Agencji Antydopingowej

15.03.2019

W spotkaniu uczestniczył minister Witold Bańka

W dniach 13-14 marca br. w Lozannie (Szwajcaria) odbyło się doroczne sympozjum Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), w którym wziął udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Sympozjum antydopingowe to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez WADA, którego celem jest przedstawienie bieżących spraw związanych ze zwalczaniem dopingu w sporcie. Tegoroczna edycja poświęcona była omówieniu prac związanych ze zmianami w Światowym Kodeksie Antydopingowym, standardach międzynarodowych oraz prezentacji wyzwań stojących przed Agencją w 2019 r.

Dużo miejsca poświęcono również nowym standardom międzynarodowym m.in. ds. edukacji i zarządzania wynikami. Udział w wydarzeniu dał możliwość spotkania oraz dyskusji wszystkich podmiotów zaangażowanych w walkę o czysty sport.

W trakcie Sympozjum odbyła się również sesja, w której Minister Witold Bańka zaprosił do udziału w Światowej Konferencji Antydopingowej, która odbędzie się w Katowicach w dniach 5-7 listopada br.

Światowa Konferencja Antydopingowa jest organizowana cyklicznie. Jej celem jest zgromadzenie przedstawicieli wszystkich środowisk zaangażowanych w zwalczanie dopingu w sporcie, w tym narodowych organizacji antydopingowych, międzynarodowych federacji sportowych, administracji publicznej, a także zawodników, badaczy i dziennikarzy. Poprzednie edycje odbyły się w Lozannie w 1999 r., Kopenhadze w 2003 r., w Madrycie 2007 r. oraz w Johannesburgu w 2013 r. Podczas Konferencji będą omawiane kwestie fundamentalne dla prawidłowego funkcjonowania światowego systemu antydopingowego, wybrany zostanie nowy Zarząd Światowej Agencji Antydopingowej oraz zatwierdzone zostaną zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym.

 

Fot. World Anti-Doping Agency (WADA)

  • Sympozjum Antydopingowe Światowej Agencji Antydopingowej
do góry