Ministerstwo Sportu i Turystyki #SKSonTour ruszył w Polskę! - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

#SKSonTour ruszył w Polskę!

25.03.2019

W tegorocznej edycji weźmie udział ok. 3 500 dzieci i młodzieży

Za nami pierwsze wydarzenie w ramach #SKSonTour. 19 marca w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku odbyły się pierwsze zajęcia cyklu. Oprócz kujawsko-pomorskiego tegoroczna edycja zawita także do następujących województw: świętokrzyskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, śląskiego, opolskiego, podkarpackiego. Oprócz wydarzeń w wymienionych województwach, organizatorzy przygotowują specjalną niespodziankę – #SKSonTour w rozszerzonej formule. Szczegóły wkrótce! W tegorocznym cyklu udział weźmie ok. 3 500 dzieci i młodzieży.

Gdzie kolejne wydarzenia #SKSonTour?

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Programu, gdzie pojawiają się najnowsze informacje: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/ oraz profilu: https://www.facebook.com/szkolnyklubsportowy/ .  

#SKSonTour

Głównym założeniem cyklu wydarzeń jest realizacja obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz są poddawani testom sprawności fizycznej. Wszystkim zadaniom towarzyszy doskonała zabawa.

Aktywności grup SKS odbywają się na 10 różnorodnych stacjach sportowych:

1. WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

2. DESKOROLKA

3. WIOŚLARSTWO

4. STACJA MISTRZÓW

5. FOTOBUDKA

6. SKOK W DAL 

7. TEST GIBKOŚCI + WYTRZYMAŁOŚĆ + POMIARY 

8. REFLEKSOMIERZ

9. BIEG WAHADŁOWY

10. STACJA NIESPODZIANKA.

 

#SKSonTour – edycja 2018 r.

W 2018 roku odbyło się 9 wydarzeń #SKSonTour. Zajęcia w ramach programu Szkolny Klub Sportowy gościły w województwach: zachodnio-pomorskim, dolnośląskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i małopolskim. W #SKSonTour w 2018 roku uczestniczyło ponad 3 500 dzieci i młodzieży oraz wykonano ponad 18 500 testów sprawnościowych.

Program SKS

Wydarzenia z cyklu #SKSon Tour odbywają się w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. To największy program zajęciowy w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki, reaktywowany przez ministra Witolda Bańkę w 2017 roku. Z bezpłatnych zajęć sportowych w ramach SKS korzysta ok. 300 000 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Zajęcia odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu w grupach minimum 15 osobowych.

 

 

do góry