Ministerstwo Sportu i Turystyki Drugie posiedzenie Zespołu ds. opracowania regulacji prawnych dotyczących szlaków turystycznych w Polsce - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Drugie posiedzenie Zespołu ds. opracowania regulacji prawnych dotyczących szlaków turystycznych w Polsce

25.04.2019

Tematem spotkania była kwestia dostosowania szlaków turystycznych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

W Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się drugie posiedzenie Zespołu ds. opracowania regulacji prawnych dotyczących szlaków turystycznych w Polsce. Spotkanie otworzyła Pani Ewa Pawlak-Lewandowska – Dyrektor Departamentu Turystyki.

Podczas wydarzenia zaprezentowano wyniki badań pt. „Aktywność turystyczna osób z niepełnosprawnościami” oraz omówiono zagraniczne i krajowe przykłady szlaków i produktów turystycznych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Rozmawiano także na temat technicznych, prawnych i merytorycznych zagadnień dot. projektu pt. „Otwarte Dane Plus”, realizowanego w Ministerstwie Sportu i Turystyki a także o znakowaniu  turystycznych szlaków rowerowych.

To drugie posiedzenie z cyklu, które ma na celu wypracowanie długofalowych rozwiązań dotyczących przygotowania założeń przepisów prawnych regulujących szlaki turystyczne w Polsce.

do góry