Ministerstwo Sportu i Turystyki Wizyta delegacji Kataru w Polsce - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Wizyta delegacji Kataru w Polsce

11.06.2019

Z Ministrem Kultury i Sportu spotkał się Witold Bańka

W poniedziałek 10 czerwca br. minister Witold Bańka spotkał się z delegacją wysokich urzędników Kataru na czele z Salahem Bin Ghanemem Al Alim, Ministrem Kultury i Sportu. W wydarzeniu uczestniczył również Ahmed S. Al-Midhadi, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Państwa Katar w Polsce.

Minister Witold Bańka podkreślił, że bardzo ceni współpracę z Katarem, który w 2019 r. będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, a w 2022 r. Mundialu. Jak zaznaczył Minister Salaha Bin Ghan Al-Ali przygotowania do MŚ w Piłce Nożnej znacząco wpływają na rozwój gospodarczy kraju. Poprzez sprawną organizację zawodów Katarczycy chcą również promować kulturę swojego regionu.

Minister Salaha Bin Ghan Al-Ali pogratulował Ministrowi Bańce wyboru na Prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA i zadeklarował wsparcie oraz współpracę w zakresie zwalczania dopingu w sporcie.

Obie strony wyraziły zadowolenie z dobrze rozwijanego się ruchu turystycznego pomiędzy Polską a Katarem, czemu służy dogodne i bezpośrednie połączenie lotnicze.

Na zakończenie Pan Minister Bańka podziękował za spotkanie i podkreślił, że było one ważnym wydarzeniem dla rozwoju stosunków polsko – katarskich. Obie strony zadeklarowały chęć rozwijania współpracy w najbliższym czasie. Spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki było częścią dwudniowej wizyty delegacji Kataru w Polsce, podczas której strona katarska weźmie udział w półfinale Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Gdyni.

 

do góry