Ministerstwo Sportu i Turystyki Zakończyła się Letnia Uniwersjada w Neapolu - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zakończyła się Letnia Uniwersjada w Neapolu

15.07.2019

Reprezentanci Polski, w tym zawodnicy Team100, zdobyli łącznie 15 medali

Podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu polscy sportowcy zdobyli 15 medali. Wśród zwycięzców znalezli się zawodnicy należący do Team100. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbywała się w dniach 3-14 lipca br.
 
Polacy czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Ze złotymi medalami do Polski wróciła drużyna strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny w składzie Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska oraz lekkoatleci Konrad Bukowiecki, Michał Rozmys i Alicja Konieczek. 
 
Biało-czerwoni wywalczyli też dwa srebrne medale. Ich zdobywcy to drużyna siatkarzy oraz młociarka Malwina Kopron. 
 
Najwięcej, bo aż dziewięć polskich medali, ma kolor brązowy. Wywalczyli je: drużyna szpadzistek w składzie Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz, lekkoatleci Patryk Dobek, Klaudia Kardasz, Katarzyna Furmanek i sztafeta mężczyzn 4x400 m w składzie Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek, a także drużyna taekwondo w składzie Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska.
 
Kolejna letnia uniwersjada odbędzie się za dwa lata w chińskim Chengdu. Udział reprezentantów Polski w zawodach Uniwersjady wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
fot. Paweł Skraba
do góry