Ministerstwo Sportu i Turystyki XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

04.09.2019

W wydarzeniu uczestniczył minister Witold Bańka

„Europa jutra. Silna, czyli jaka?” pod tym hasłem odbywa się XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. To jedno z najważniejszych i największych corocznych międzynarodowych spotkań przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Gościem tegorocznego wydarzenia był również minister Witold Bańka, który wziął udział w  dwóch panelach dyskusyjnych.

Czy sport może być opłacalnym narzędziem promocji?

– Inwestycja w sport to zawsze inwestycja trafiona. Sport to doskonała promocja – nie tylko kraju, ale też pięknych postaw, dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady na ten cel – powiedział minister Bańka.

Minister podkreślił, że w sporcie najważniejsze jest długofalowe myślenie oraz efektywność i transparentność wydatkowania środków. Tylko tego typu podejście może przynieść trwałe rezultaty zaznaczył oraz dodał, że jedna z najistotniejszych kwestii to synergia, wynikająca ze współdziałania wielu podmiotow.

Dziś stworzyliśmy m.in. model współpracy ze spółkami skarbu państwa, dzięki czemu zawodnicy otrzymują dodatkowe środki i mogą skupić się na tym, co najważniejsze treningu bez obawy o finanse – podsumował.

W panelu dyskusyjnym, w którym moderatorem był Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, wzięli udział również:

  • Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu, Grupa LOTOS S.A.
  • Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów, PKN Orlen S.A.
  • Monika Borzdyńska, dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu, PGE Narodowy
  • Aida Bella, dyrektor, Rzecznik Prasowy, Totalizator Sportowy Sp. z. o.o.
  • Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla

Dyplomacja w sporcie. Droga do objęcia prezydentury w WADA

Minister Witold Bańka był również uczestnikiem drugiego panelu pn. Dyplomacja w sporcie. Droga do objęcia prezydentury w WADA. Moderatorem rozmowy był Piotr Tokarski, p.o. dyrektora Biura Prasowego, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

– Gdy rozpoczynałem pracę w Ministerstwie Sportu i Turystyki mięliśmy przepisy niedostosowane do światowych wytycznych – zmieniliśmy to. Dziś jesteśmy w czołówce krajów kreujących globalną politykę antydopingową – podkreślił minister Bańka.

– Przemysł dopingowy jest niestety bardzo innowacyjny, dlatego musimy używać równie innowacyjnych narzędzi, by skutecznie z nim walczyć. Do tego niezbędne jest zwiększenie budżetu, ale też szeroka współpraca m.in. ze służbami oraz działalność śledcza – podsumował minister.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Forum zakończy się w czwartek 5 września.

 

fot. Archiwum Forum Ekonomicznego w Krynicy

do góry