Ministerstwo Sportu i Turystyki Odpowiedź Ministerstwa Sportu i Turystyki na artykuł Pana Grzegorza Osieckiego „Nowe zderzaki Tuska zasługują zaledwie na trzy z plusem” opublikowany 12 maja br. w Dzienniku Gazecie Prawnej - Sprostowania i wyjaśnienia -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sprostowania i wyjaśnienia

Odpowiedź Ministerstwa Sportu i Turystyki na artykuł Pana Grzegorza Osieckiego „Nowe zderzaki Tuska zasługują zaledwie na trzy z plusem” opublikowany 12 maja br. w Dzienniku Gazecie Prawnej

Po przeczytaniu artykułu nasuwa się pytanie dlaczego tak tendencyjnie dziennikarz przedstawił działania podejmowane przez Andrzeja Biernata, Ministra Sportu i Turystyki. W otrzymanym z MSiT materiale miał  on bowiem podane informacje, które dotyczyły nie tylko programów będących kontynuacją z 2013 roku, ale też tych  które zostały rozpoczęte już w kadencji ministra Biernata.

Dziennikarz nie wymienił na przykład działań związanych z infrastrukturą sportową, jak też tych z zakresu sportu wyczynowego. Prześliznął się również bardzo płytko po temacie by skonkludować, że w resorcie sportu i turystyki obecnie niewiele się dzieje. Jest to niestety nierzetelne podejście do dziennikarskiego rzemiosła.  

Można odnieść wrażenie, że dziennikarz świadomie pominął te zagadnienia, które prezentowały działania podjęte przez ministra Biernata by wykazać, że w tym wypadku nie ma nowych programów, a zakładane na początku kadencji plany nie są realizowane. Jest to oczywiście nieprawdziwe przedstawienie faktów. Jeśli powstaje tekst analityczny, tak jak w tym wypadku, to należałoby się spodziewać, że dziennikarz wykorzysta rzetelnie otrzymane materiały, o które sam wcześniej poprosił. W tym wypadku nie wszystkie podane przez MSiT informacje zostały wykorzystane co ewidentnie może wprowadzać opinię publiczną w błąd i tworzy nieprawdziwy obraz.

W załączeniu pełna odpowiedź na zadane przez dziennikarza pytania.

do góry