Ministerstwo Sportu i Turystyki Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwestii transmisji z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 - Sprostowania i wyjaśnienia -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sprostowania i wyjaśnienia

Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwestii transmisji z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014

Ministerstwo Sportu i Turystyki oświadcza, iż nie jest organizatorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 ani nie jest właścicielem praw telewizyjnych do pokazywania tej imprezy. Nie ma zatem możliwości, by w jakikolwiek sposób mogło wpłynąć na transmisję meczów w kanałach otwartych.

Resort sportu i turystyki sfinansował przygotowania siatkarzy do Mundialu. Ponadto na samą imprezę przekazał kwotę dotacji w wysokości 3 500 000 złotych. Na mocy obowiązującego prawa kwoty te zostały przekazane Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Pierwsza z nich w całości musi zostać przeznaczona na cele sportowe i szkoleniowe, mające na celu jak najlepsze przygotowanie naszej reprezentacji do mistrzostw świata w Polsce.

Z kolei środki z przyznanej dotacji na mistrzostwa świata można przeznaczyć w m.in. na:  wynajem obiektów wraz z kosztami wynikającymi z wymogów określonych przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych; pokrycie kosztów organizacji imprezy określonych wymogami przepisów międzynarodowych federacji sportowych, organizację transportu zawodników, osób towarzyszących, gości, sprzętu czy koszty produkcji sygnału emisyjnego TV lub inne formy prezentacji imprezy, w szczególności filmy, video-klipy, audycje radiowe.

Jak wynika z powyższego związek mógł ją również przeznaczyć na koszty produkcji sygnału emisyjnego. Decyzja, na który z celów zostanie przeznaczona dotacja należy w tym przypadku jedynie do Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie zaś do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

do góry