Ministerstwo Sportu i Turystyki Sport, biznes, infrastruktura - Ministerstwo -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Ministerstwo

Sport, biznes, infrastruktura

– Walczymy o "czysty" sport! Bez dopingu, bo tylko na skojarzeniach z taką rywalizacją, firmy chcą budować swój wizerunek. Tylko taki sport przyciąga biznes – powiedział minister Witold Bańka podczas panelu Sport, biznes, infrastruktura odbywającego się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– W najbliższych dniach wraz z Prezydentem Panem Marcinem Krupą udajemy się do Montrealu walczyć o przyznanie nam organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej w Katowicach – zapowiedział podczas panelu Witold Bańka. Światowa Konferencja Antydopingowa to cykliczne wydarzenie organizowane przez WADA. Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z miastem Katowice starają się aby stolica Górnego Śląska stała się gospodarzem tego międzynarodowego eventu w 2019 roku. Zakłada się, że podczas konferencji Polskę mogłoby odwiedzić około 2 000 przedstawicieli wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę z dopingiem w sporcie. – Mam nadzieję, że już niebawem będę mógł przekazać Państwu dobre wieści i w 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach znów dojdzie do ważnego spotkania sportu i biznesu – powiedział minister.

Podczas kongresu w Katowicach szef resortu Sportu i Turystyki podkreślił, jak ważna rolę w kontekście sponsoringu sportowego odgrywają wysokie standardy - Dążymy do profesjonalizacji sportu. Wprowadzamy Kodeks Dobrego Zarządzania. Tylko nowoczesne spojrzenie na zawodowy sport przyciąga biznes – podkreślił. Zwrócił również uwagę na fakt dużej korelacji pomiędzy dwoma podległymi ministerstwu sektorami: sportem i turystyką a także biznesem.

IX Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbywał się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Każdego roku w wydarzeniu udział biorą przedstawiciele świata biznesu, politycy i eksperci.

do góry