Ministerstwo Sportu i Turystyki Katowice stolicą globalnej walki z dopingiem? - Ministerstwo -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Ministerstwo

Katowice stolicą globalnej walki z dopingiem?

18 maja 2017 w Montrealu odbędzie się posiedzenie Zarządu Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA), w którym udział weźmie minister sportu i turystyki Witold Bańka. Podczas wydarzenia poznamy miasto-gospodarza Światowej Konferencji Antydopingowej, która odbędzie się w 2019 roku.

Polską ofertę przedstawi Minister Witold Bańka wraz z Prezydentem Katowic Marcinem Krupą. To wydarzenie ma ogromne znaczenie w środowisku zaangażowanym w walkę z dopingiem w sporcie. Zakłada się, że podczas Konferencji Polskę może odwiedzić około 2 000 gości z całego globu!  Zapadną na niej przełomowe dla walki z dopingiem decyzje. Poznamy także nowe władze WADA. Dotychczas impreza gościła w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu. Teraz do miast – gospodarzy najważniejszego antydopingowe wydarzenia na świecie mają szansę dołączyć Katowice! Decyzję WADA poznamy w czwartek 18 maja.

W Montrealu odbędzie się również formalne powołanie ministra Bańki na członka Komitetu Wykonawczego Światowej Agencji Antydopingowej. Szef resortu sportu i turystki będzie w nim reprezentował 47 krajów członkowskich Rady Europy.

Czekamy na dobre wieści z Montrealu i trzymamy kciuki za Katowice!

 

do góry