Ministerstwo Sportu i Turystyki Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego - Ministerstwo -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Ministerstwo

Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale trwa  Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego w Sportach Zimowych. Spotkanie otworzył minister sportu i turystki Witold Bańka. W wydarzeniu bierze udział 42 trenerów kadr narodowych i szefów wyszkolenia Polskich Związków Sportowych dyscyplin zimowych, przedstawiciele PKPar, PKOl, Instytutu Sportu PIB, COS, członkowie Prezydium Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz przedstawiciele MSiT.

Minister Witold Bańka, w przemówieniu otwierającym trzydniowe spotkanie w Spale, zwrócił uwagę na słabą kondycję sportów zimowych w Polsce i zobowiązał obecnych na konferencji przedstawicieli związków sportowych do przygotowania planu naprawczego – Niezbędna jest strategia rozwoju zwłaszcza w kontekście szkolenia i napływu nowych talentów – powiedział minister. – Należy położyć dużo większy nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie nowych, perspektywicznych zawodników – dodał. – Mam nadzieję, że spotkanie w Spale będzie czasem konstruktywnych analiz i przyczyni się do efektywnego wykorzystania dni pozostałych do rozpoczęcia Igrzysk w Pjongczang – dodał.

Tematyka konferencji to między innymi podsumowanie wyników uzyskanych w sportach zimowych w sezonie 2016/2017 w kontekście udziału polskiej reprezentacji w IO w Pjongczang oraz zagadnienia związane z finalnym etapem przygotowań do tej imprezy. Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego odbywa się w dniach 15-17 maja 2017 r.

  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpg
do góry