Ministerstwo Sportu i Turystyki Gala Sportu Wojskowego 2017 - Sport -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sport

Gala Sportu Wojskowego 2017

W czwartek 30 marca w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w podwarszawskim Zegrzu odbyła się Gala Sportu Wojskowego 2017. Podczas uroczystości podsumowano działalność sportową w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2016.

Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia dla najlepszych zawodników sportu  powszechnego i wyczynowego oraz animatorów i organizatorów współzawodnictwa sportowego. Nagrody wręczyli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Gratulując sportowcom minister Bańka powiedział: - Jesteście dumą nie tylko armii, ale całego narodu. Łączycie patriotyzm z pięknem sportu. Bardzo dziękuję, że właśnie sport odgrywa tak ważną rolę w wojsku. - Sport czyni naszą armię silniejszą i skuteczniejszą, ale sprawia też, że ludzie garną się do armii - dodał minister Macierewicz.

Wśród uhonorowanych znaleźli się między innymi: plutonowy Piotr Małachowski - srebrny medalista w rzucie dyskiem IO w Pekinie i Rio de Janeiro, wielokrotny rekordzista Polski, starszy szeregowy Oktawia Nowacka - brązowa medalistka w pięcioboju nowoczesnym IO w Rio de Janeiro i złota medalistka mistrzostw świata w Berlinie oraz starszy szeregowy Monika Michalik – brązowa medalistka w zapasach IO w brazylijskim Rio, wielokrotna złota medalistka mistrzostw Polski i Europy.

Tegoroczna Gala to święto sportu wojskowego, święto żołnierzy, których wyniki sportowe rozsławiają Wojsko Polskie w kraju i na arenie międzynarodowej. Podczas Gali rozstrzygnięty został również „Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego”, którego organizatorem była redakcja portalu polska-zbrojna.pl.

  • _MG_6745.jpg
  • _MG_6804.jpg
  • _MG_6834.jpg
do góry