Ministerstwo Sportu i Turystyki Nagrody dla najlepszych w sporcie młodzieżowym rozdane - Sport -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sport

Nagrody dla najlepszych w sporcie młodzieżowym rozdane

29 marca 2017 r. odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego za rok 2016. To coroczne spotkanie, na którym nagradzane są najlepsze lub najwyżej sklasyfikowane kluby sportowe i jednostki samorządu terytorialnego we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

– Jako Ministerstwo Sportu i Turystyki stawiamy na sport młodzieżowy i inwestujemy w jego rozwój. Wasza praca to fundament sportu wyczynowego.  Jestem przekonany, że podejmowany przez Was wysiłek i trud zaprocentują w przyszłości w seniorskich reprezentacjach narodowych. Gratuluję wszystkim nagrodzonym – powiedział Podsekretarz Stanu w MSiT Jan Widera i dodał: – Na nagrody przeznaczyliśmy milion złotych.

Nagrody i trofea zostały przyznane w kliku kategoriach. W klasyfikacji gmin do 20. tys. mieszkańców najlepsza okazała się gmina wiejska Kościelisko. W zestawieniu gmin 20-50 tys. mieszkańców triumfowało miasto Sopot, a w klasyfikacji powiatów do 80 tys. mieszkańców powiat Tatrzański. W generalnej klasyfikacji gmin na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa, wyprzedzając tym samym Wrocław i Poznań.

Najlepszym klubem z gmin do 20 tys. mieszkańców został WLKS Nowe Iganie. Wśród gmin w przedziale 20-50 tys. mieszkańców triumfował KS Baza Mrągowo. Z powiatów do 80 tys. mieszkańców główne trofeum trafiło do KS Agros Zamość, a najlepszym klubem w klasyfikacji generalnej został CWZS Zawisza Bydgoszcz.

W klasyfikacji generalnej województw najlepsze okazało się województwo mazowieckie.Na podium znalazły się także województwa wielkopolskie i śląskie.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

  • _MG_6221.jpg
  • _MG_6461.jpg
do góry