Ministerstwo Sportu i Turystyki 23 tysięcy dzieci, 15 miast, 30 dni - finał Akademii Klasy Ekstra za nami! - Sport -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sport

23 tysięcy dzieci, 15 miast, 30 dni - finał Akademii Klasy Ekstra za nami!

Projekt dofinansowuje MSiT!

Około 23 tysięcy dzieci na boiskach, piętnaście miast Ekstraklasy w ciągu 30 dni i wielki finał Akademii Klasy Ekstra na stadionie Mistrza Polski! Tak w skrócie wygląda wspólny projekt Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. "Akademie Klasy Ekstra" dofinansowane są z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci.

- Nie ma sportu wyczynowego bez sportu dzieci i młodzieży! Akademie Klas Ekstra to inicjatywa, która doskonale wpisuje się w to założenie. Zdrowe współzawodnictwo, promowanie aktywności fizycznej i zabawa przez sport – to elementy niezbędne do prawidłowego rozwoju młodych ludzi i wartości, na które stawiamy w Ministerstwie Sportu i Turystki. Projekt Akademii łączy wszystkie te składowe, dlatego włączyliśmy się w organizację i finansowe wsparcie idei promowanych za jego pośrednictwem. Jestem przekonany, że takie wydarzenia przyczyniają się do budowania zdrowego i aktywnego społeczeństwa oraz tworzą podwaliny pod zawodowy sport – powiedział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Pierwsza edycja Akademii, jaka odbyła się w 2016 roku zakończyła się dużym sukcesem, angażując ponad 16 tysięcy dzieci z całej Polski. W tym roku jeszcze więcej dzieci wzięło udział w profesjonalnych treningach prowadzonych przez klubowych szkoleniowców. Uczestnicy mogli nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń, nie tylko tych z piłką, a także spotkać z piłkarzami i szkoleniowcami klubów Ekstraklasy.

Celem Akademii, przedsięwzięcia adresowanego dla dzieci w wieku 3-11 lat, jest promowanie sportowego szkolenia młodzieży i budowanie lokalnych społeczności. To wydarzenia mające promować piłkę nożna oraz aktywność fizyczną wśród dzieci na terenie całego kraju, bazując na infrastrukturze, wiedzy i doświadczeniu, oferowanym przez kluby. Na ich obiektach odbyło się 16 imprez, łącznie z wielkim finałem na stadionie Legii.

W uroczystym zakończeniu cyklu treningów wzięli udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes Ekstraklasy S.A., Dariusz Marzec oraz Prezes Legii Warszawa - Dariusz Mioduski. Wszystkim dzieciom biorącym udział w finale wręczyli pamiątkowe dyplomy, a także rozegrali z dziećmi mecz na głównej płycie stadionu. Udział w nim oprócz Ministra, prezesów oraz przedstawicieli Ekstraklasy S.A. wzięli także byli piłkarze, m.in. Grzegorz Szamotulski, Mariusz Jop i Dariusz Gęsior.

- Współpraca z ministerstwem w ramach Akademii Klasy Ekstra jest dla nas niezwykle istotna w kontekście dbania o przyszłość polskiej piłki. Wspólnie organizujemy nie tylko cykl treningów w miastach Ekstraklasy, organizujemy profesjonalne testy piłkarskie poszukując talentów, ale także dbamy o budowę nowych boisk dla dzieci i innej infrastruktury piłkarskiej. Bardzo się cieszymy, że możemy liczyć na przychylność rządu w tak ważnym temacie, jakim jest aktywność fizyczna dzieci realizowana na boiskach – powiedział prezes Dariusz Marzec.

 

Zdjęcia: Ekstraklasa SA

do góry