Ministerstwo Sportu i Turystyki Spotkanie z młodymi szermierzami w MSiT - Sport -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Sport

Spotkanie z młodymi szermierzami w MSiT

Wiceminister Widera spotkał się z medalistami młodzieżowych i juniorskich imprez mistrzowskich w szermierce

We wtorek 6 czerwca Jan Widera, Podsekretarz Stanu w MSiT spotkał się z medalistami Mistrzostw Europy Młodzieżowców, Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów, Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, trenerami: Anną Medyńską-Tercjak, Krzysztofem Walką, Pawłem Kantorskim, Prezesem Polskiego Związku Szermierczego – Adamem Konopką i Dyrektorem Generalnym Związku Jackiem Słupskim. Wiceminister Widera pogratulował wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników sportowych i wręczył pamiątkowe listy oraz drobne upominki.

MŚ Juniorów i Kadetów w szermierce: złoto polskich florecistek, srebro - szpadzistów

Polskie florecistki w składzie: Julia Walczyk, Julia Chrzanowska, Renata Tomczak i Beata Żurowska zostały w bułgarskim Plovdiv drużynowymi mistrzyniami świata juniorek (do lat 20). Medal dla Polski wywalczył także zespół szpadzistów, który sięgnął po srebro. Zawodniczki trenera Pawła Kantorskiego w drodze po złoto pokonały kolejno: Ukrainki, Niemki, Węgierki i w finale Amerykanki. Z kolei srebrna drużyna szpadzistów prowadzona przez Artura Fajkisa w finale uległa jedynie  reprezentacji Włoch. Drużynę tworzyli: Maciej Bielec, Wojciech Lubieniecki, Damian Michalak i Bartosz Staszulonek.

MME w szermierce: srebro drużyny florecistek  i  florecistów

Drużyna florecistek wywalczyła srebrny medal młodzieżowych (do lat 23) Mistrzostw Europy w ostatnim dniu zawodów w Mińsku. To siódmy krążek reprezentacji Polski w czempionacie Starego Kontynentu. Biało-czerwone uległy w finale Rosjankom. Srebrny medal zdobyli także młodzi polscy floreciści, a brązowy – drużyna szpadzistów. Z Mińska reprezentacja Polski przywiozła siedem medali, w tym trzy w drużynie. Indywidualnie z sukcesów cieszyli się: szpadzistka Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice) - złoto oraz szablistka Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec), florecistka Marika Chrzanowska (AZS UAM) i szpadzista Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki) - brąz.

ME Młodzieżowców odbyły się w dn. 21-25 kwietnia w Mińsku na Ukrainie, MŚ juniorów i kadetów w dn. 1-10 kwietnia w Plovdiv, a ME juniorów i kadetów w dn. 28.02.-09.03. również w bułgarskim Plovdiv.

do góry