Ministerstwo Sportu i Turystyki Polska dołączyła do światowej awangardy krajów walczących z dopingiem! - Antydoping -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Antydoping

Polska dołączyła do światowej awangardy krajów walczących z dopingiem!

19 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konferencja prasowa podsumowująca decyzję WADA o przyznaniu Katowicom organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej w 2019 roku. W briefingu uczestniczył minister Witold Bańka oraz prezydent Katowic Marcin Krupa, który wspólnie z szefem Ministerstwa Sportu i Turystyki prezentował w Montrealu polską kandydaturę.

- W kwestii walki z dopingiem Europa musi mówić jednym głosem! Tu - w Katowicach - zapadną najważniejsze decyzje związane z globalną polityką antydopingową - mówił minister Witold Bańka po powrocie z Montrealu.

Kongres odbędzie się przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Jego ustalenia będą miały bezpośredni wpływ na najważniejszą imprezę czterolecia. Organizatorzy zakładają, że podczas tego wydarzenia Katowice odwiedzi około 2 000 przedstawicieli wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę z dopingiem w sporcie z całego globu. Podczas Konferencji zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA oraz zatwierdzone zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym.

Decyzja o przyznaniu organizacji Kongresu Katowicom zapadła na czwartkowym posiedzeniu zarządu Światowej Agencji Antydopingowej. W Montrealu minister Bańka został również formalnie powołany na członka Komitetu Wykonawczego WADA. Będzie w nim reprezentował 47 krajów członkowskich Rady Europy.

  • Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, fot. S.Rybok/Miasto Katowice
  • Światowa Konferencja Antydopingowa, fot. S.Rybok/Miasto Katowice
  • Światowa Konferencja Antydopingowa, fot. S.Rybok/Miasto Katowice
  • Światowa Konferencja Antydopingowa, fot. S.Rybok/Miasto Katowice
do góry