Ministerstwo Sportu i Turystyki Europejskie Dni Dziedzictwa 2015 - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Idea Europejskich Dni Dziedzictwa narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie podczas II Konferencji Rady Europy. W 1991 roku zainspirowało to Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny - święto kultury i zabytków, którego celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Europejskie Dni Dziedzictwa 2015 odbędą się tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (12-13 i 19-20 września 2015) a ich koordynatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Z możliwości uczestniczenia w imprezach organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa korzysta w Polsce co roku kilkaset tysięcy osób.

Głównym tematem tegorocznej edycji jest „Utracone dziedzictwo”. Hasło Europejskich Dni Dziedzictwa pragnie zwrócić uwagę na zniszczone zabytkowe obiekty, skradzione dzieła sztuki, zrujnowane miasta i zwiększyć zaangażowanie społeczeństwa
w ich ratowanie. Warto zastanowić się na tym, iż jeśli nie wykażemy się troską o to co pozostało po naszych przodkach, bezpowrotnie to utracimy, nie pozostawiając nic przyszłym pokoleniom. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa organizowane są różnorodne wydarzenia jak: wycieczki autokarowe i piesze, warsztaty, inscenizacje, wystawy i konferencje.

Bliższe informacje na temat Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego 2015 znajdziecie Państwo na stronie:  www.edd.nid.pl

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry