Ministerstwo Sportu i Turystyki Delegacja z Japonii z wizytą w MSiT - Aktualności -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Delegacja z Japonii z wizytą w MSiT

W spotkaniu uczestniczył minister Witold Bańka

W poniedziałek 28 października Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z Hirofumi Nakasone, senatorem Izby Radców Japonii oraz byłym Ministrem Spraw Zagranicznych. Senatorowi Nakasone towarzyszył Tsukasa Kawada, Ambasador Japonii w Polsce.

Głównym tematem rozmowy była organizacja Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich 2020 w Tokio. W trakcie spotkania Minister wyraził uznanie dla działań podejmowanych przez Tokio w celu zabezpieczenia pomyślnego przebiegu imprezy.

Jednocześnie Minister Witold Bańka z zadowoleniem odnotował fakt bardzo dobrego stanu relacji politycznych i dynamiki kontaktów dwustronnych między Polską a Japonią na najwyższym szczeblu w ostatnich latach oraz podkreślił, iż Japonia odgrywa bardzo ważną rolę w organach statutowych Światowej Agencji Antydopingowej.

Podczas spotkania rozmawiano również o wymianie turystycznej między naszymi krajami. Minister podkreślił, iż w 2018 roku Polskę odwiedziło 86 tys. turystów z Japonii – co stanowi znaczący wzrost w stosunku do lat poprzednich. Tendencja ta jest wynikiem uruchomienia przez PLL LOT bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Tokio. Od marca br. LOT oferuje rejsy do japońskiego portu Narita siedem razy w tygodniu.

Obie strony zadeklarowały chęć dalszej bliskiej współpracy w przyszłości.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry