Ministerstwo Sportu i Turystyki Polska – nowy kierunek w turystyce - Fundusze Europejskie -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Fundusze Europejskie

19.05.2016

Polska – nowy kierunek w turystyce

Polska ma szansę zwiększyć do kilkunastu procent udział dochodów z turystyki w PKB przekonywał w Rzeszowie Dawid Lasek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jego zdaniem Polska ma szansę stać się alternatywą dla turystów z zagranicy, którzy dotychczas wybierali kierunki uznane za zagrożone terroryzmem. Zapowiedział też, że rząd podejmie działania których efektem będzie rozwinięcie turystyki krajowej i większe zainteresowanie Polaków oferta naszego kraju. Jednym ze sposobów na to ma być propozycja Polska za pół ceny.

W sytuacji gdy celem turystycznych wyjazdów przestały być Egipt czy Tunezja, gdy wyjazdy do zachodnioeuropejskich metropolii też obarczone są ryzykiem, Polska zdaniem Dawida Laska ma szansę na zainteresowanie swoją ofertą zagranicznych turystów. Musi to zrobić dobrze, żeby osoby które przyjadą tu pierwszy raz nie tylko wróciły ale i zachęciły do takiego wyboru innych. Z drugiej strony mówił - rząd będzie podejmował działania, które zachęcą samych Polaków do podróżowania po Polsce.

- Żeby po prostu zostawiali pieniądze w Polsce, dla polskiej gospodarki i to jest coś co będziemy się starali wspierać naszymi działaniami. M.in. w tym roku przetestujemy we wrześniu projekt, który roboczo nazwaliśmy Polska za pół ceny. To propozycja niższych cen np. biletów do muzeów ale także do np. centralnych ośrodków sportu i rekreacji.
Na ofertę prywatnych przedsiębiorców zarabiających na turystyce rząd nie ma wpływu, ale chce ich przekonać do współpracy i tworzenia specjalnych np. weekendowych produktów turystycznych.

- Jednego dnia, pierwszego dnia maja Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło około 4 tysięcy osób. A zatem są to realne możliwości, które należy wykorzystać dla rozwoju naszego województwa.
– dodaje wojewoda Ewa Leniart.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki zapowiedział przesunięcie planowanego na wrzesień Forum Państw Karpackich na maj przyszłego roku.
- Tu chcemy się do tego bardzo przygotować i przygotować także dlatego, że widzimy polską turystykę w ścisłym połączeniu z tym co się dzieje w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy pokazać Polskę jako wspaniałą krainę między Bałtykiem a Karpatami.

Dawid Lasek poinformował, że na finiszu jest nowelizacja ustawy o usługach turystycznych. Przewiduje utworzenie drugiego filaru zabezpieczeń dla polskich turystów wyjeżdżających za granicę w postaci turystycznego funduszu gwarancyjnego. Rząd chce by ta ustawa weszła w życie jeszcze przed wakacjami.

Fot. TVP 3 Rzeszów

http://rzeszow.tvp.pl/25372286/zapowiedz-obnizek-w-turystyce-ktore-przetestujemy-we-wrzesniu

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry