Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Dawid Lasek na otwarciu I Forum Promocji Turystycznej - Kierunki rozwoju turystyki -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Kierunki rozwoju turystyki

Minister Dawid Lasek na otwarciu I Forum Promocji Turystycznej

27 października 2016 r. Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu, wziął udział w uroczystym otwarciu I Forum Promocji Turystycznej oraz panelu pt. Czy patriotyzm gospodarczy w turystyce jest możliwy?

W swoim wystąpieniu powitalnym wiceminister Dawid Lasek przedstawił założenia, aktualnie konsultowanego z branżą turystyczną, strategicznego projektu o nazwie Dom Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych, który jest systemem gospodarczym integrującym, komercjalizującym i  internacjonalizującym zasoby kulturowe, naturalne, społeczne i gospodarcze na poziome lokalnym.

Z kolei podczas udziału w panelu dyskusyjnym Dawid Lasek podkreślił, iż chcemy budować modę na turystykę krajową. Ten rodzaj turystyki posiada ogromny walor edukacyjny. W jego ocenie jednym z najważniejszych zadań stojących przed resortem jest kwestia zidentyfikowania tych wszystkich utrudnień, które blokują prawidłowy rozwój turystyki polskiej. Na zakończenie swego wystąpienia Podsekretarz Stanu w MSiT przypomniał, o interdyscyplinarności turystyki, która to wpływa na konieczność rozwiązywania problemów dotyczących turystyki w ścisłej współpracy z innymi resortami i podmiotami.

Organizowane po raz pierwszy Forum Promocji Turystycznej jest spotkaniem osób zawodowo zajmujących się turystyką i  promocją w ramach działalności samorządowej i społecznej, przedstawicieli branży turystycznej, hotelarskiej, agroturystycznej, reprezentantów regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, fachowców od promocji turystycznej z innych krajów. Forum stworzyło także doskonałą okazję do zapoznania się z osiągnięciami w dziedzinie promocji turystycznej na wielu poziomach w Polsce i za granicą.

I Forum Promocji Turystycznej odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerami Forum są: Art. Media, Gazeta Polska, Kurier365.pl, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl, BiznesCiti.com oraz magazyn turystyczny Wasze Podróże.

  • DSC02034.JPG
  • DSC02035.JPG
  • DSC02041.JPG
Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry