Ministerstwo Sportu i Turystyki Minister Witold Bańka spotkał się z Ministrem Turystyki Izraela Yarivem Levinem - Kierunki rozwoju turystyki -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Kierunki rozwoju turystyki

Minister Witold Bańka spotkał się z Ministrem Turystyki Izraela Yarivem Levinem

Trwa drugi dzień wizyty delegacji rządu Rzeczpospolitej Polskiej w Izraelu. Premier Beata Szydło spotkała się z premierem Izraela Binjaminem Netanjahu. Szefowie rządu podpisali polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

Przedstawiciele resortów: spraw zagranicznych, obrony narodowej,  edukacji narodowej, rodziny pracy i polityki społecznej, sportu i turystyki,  kultury i dziedzictwa narodowego,  nauki i szkolnictwa wyższego wzięli udział w konsultacjach międzyrządowych między Polską a Izraelem.

Współpraca w obszarze turystyki

22 listopada 2016 roku Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z Ministrem Turystyki Izraela Yarivem Levinem. Podczas konsultacji szefowie resortów rozmawiali na temat stanu rozwoju turystyki w Polsce i w Izraelu oraz o współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy Polską a Izraelem.

Minister Witold Bańka wielokrotnie podkreślał, że głównym celem w obszarze działań ministerstwa, jest zwiększanie liczby turystów. - Chcemy zaprosić tych, którzy podróżują do Polski w celach krajoznawczych, ale także tych, którzy powracają do miejsc, które zapisały się w ich pamięci. Jesteśmy zainteresowani rozszerzaniem programu podróży młodzieży izraelskiej do miejsc holokaustu w Polsce o elementy prezentujące współczesne oblicze naszego kraju oraz umożliwiające bezpośredni kontakt z młodymi Polakami  - mówił minister.

W dniach 7-8 lutego 2017 roku odbędą się międzynarodowe targi turystyczne IMTM w Tel Avivie. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić polskie stoisko narodowe.

  • 1
  • 2
Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry