Ministerstwo Sportu i Turystyki Dawid Lasek odwiedził Wiedeń i Bratysławę. Cel wizyty? Promocja Polski! - Współpraca Karpacka -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Współpraca Karpacka

02.06.2016

Dawid Lasek odwiedził Wiedeń i Bratysławę. Cel wizyty? Promocja Polski!

  • Minister Dawid Lasek z wizytą w Austrii.jpg

W dniach 30-31 maja 2016 p. Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki przebywał z wizytą roboczą w stolicach Austrii i Słowacji. Spotkania dotyczyły przede wszystkim promocji naszego kraju, zachęcania mieszkańców obu krajów do odwiedzin, co miałoby wpłynąć na zwiększenie przyjazdów turystycznych do Polski oraz podniesienia poziomu współpracy dwustronnej i wielostronnej z krajami karpackimi na szczebel ministrów odpowiedzialnych za turystykę.

W trakcie wizyty minister Dawid Lasek przeprowadził szereg rozmów roboczych w tym m.in. z p. Haraldem Egererem, Szefem Sekretariatu Konwencji Karpackiej w Wiedniu, z p. Arpadem Ersekiem, sekretarzem Stanu w Ministerstwie Transportu Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowackiej, Ambasadorami RP w Wiedniu i w Bratysławie przedstawicielami Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Instytutu Polskiego w Wiedniu. Rozmowy miały rzeczowy charakter i przebiegały w atmosferze troski o rozwój turystyki przyjazdowej do Polski oraz rozwoju współpracy turystycznej między Polską a Słowacją. Podczas rozmów dokonano szeregu ustaleń, które będą realizowane w najbliższej przyszłości.

Liczymy, że turystów z południa Europy w Polsce będzie coraz więcej.

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry