Ministerstwo Sportu i Turystyki Bezpieczne wakacje! - Dla klientów biur podróży -

Oficjalna strona Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Dla klientów biur podróży

24.06.2017

Bezpieczne wakacje!

Wybierasz się na wakacje? Zaplanuj urlop tak, aby nie przytrafiły Ci się nieprzewidziane sytuacje

  • Bezpieczne wakacje

Przed wyjazdem warto odwiedzić poniższe strony.

Najważniejsze informacje dla urlopowiczów:

Jesteś pewien, że twoje biuro podróży działa legalnie? Zanim zapłacisz, sprawdź to!

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych to podstawowe źródło informacji dla przyszłych klientów, organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Szczegółowe informacje dot. organizatora znajdziesz  na http://turystyka.gov.pl/. Z zamieszczonych tam informacji dowiesz się czy wybrany przez Ciebie organizator turystyki lub pośrednik turystyczny działa legalnie na podstawie wpisu do rejestru działalności regulowanej.

Rozsądnie zaplanuj swój urlop i ciesz się wakacjami

Wybierasz się na urlop w kraju lub za granicę? Podróżujesz sam albo z rodziną? Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się do wakacji w zależności od wybranego kierunku. Wejdź na  www.turystykabezryzyka.gov.pl i dowiedz się w jaki sposób zaplanować idealną podróż.

Polak za granicą

Informacje o aktualnych zagrożeniach i bezpieczeństwie w podróży znajdziesz również na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://polakzagranica.msz.gov.pl/

Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów

Na początku czerwca ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów. Ma on pomóc w nagłych sytuacjach np. w przypadku zaginięcia lub kradzieży dokumentów, choroby czy zgubienia  się w mieście. Konsultanci infolinii udzielają informacji o zabytkach i atrakcjach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz bazie noclegowej i gastronomicznej. Dla turystów otwarta jest specjalna linia pod numerem telefonu + 48 608 599 999 (przeznaczona do obsługi sieci komórkowych, płatna zgodnie z taryfą operatora). Turyści korzystający z telefonu bezpieczeństwa mogą uzyskać pomoc w okresie od 1 czerwca do 30 września w godzinach 8.00-20.00 w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W pozostałych miesiącach infolinia działa w godzinach 8:00-18:00.

Bezpieczeństwo nad wodą. Pamiętaj, kąp się tylko w wyznaczonych miejscach strzeżonych i stosuj się do regulaminów kąpielisk!

Akcja „Bezpieczna Woda” skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej. Każde dziecko
i rodzic powinien znać zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i na wodzie. Wejdź na https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/2089,Akcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-Woda.html i dowiedz się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Pamiętaj, że chroni Cię Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to II filar systemu zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki i pośredników turystycznych, co przekłada się na bezpieczeństwo klientów biur podróży. Fundusz funkcjonuje w formie wyodrębnionego rachunku bankowego  prowadzonego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Środki na nim zgromadzone zabezpieczają turystów w przypadku niewypłacalności biura podróży, gdy zabezpieczenia z I filaru, tj. gwarancji ubezpieczeniowych, bankowych lub umów ubezpieczenia na rzecz klientów, okażą się niewystarczające. Dzięki nim klienci mają zapewniony bezpieczny powrót do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane w całości lub
w części imprezy turystyczne.

 

 

Polskie Marki Turystyczne - zakładka Turystyka
Turystyka bez ryzyka
Program rozwoju turystyki do 2020 roku
Karta Dużej Rodziny
Baltic Sea
Dwustronne umowy turystyczne
Polska Organizacja Tyrystyczna
iPolak
Polak za granicą
Odkryj Polskę
Światowa Organizacja Turystyczne
OECD
Zarabiaj na turystyce
Raporty TFG
Granty Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego - Turystyka
do góry